Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Tramezzani: Arabia Saudite? Nuk mendoj se do të ndalen, ata duan Championsin

Paolo Tramezzani, një emër i njohur në vendin tonë si krahu i djathtë i Gianni De Biassi në arritjen e kualifikimit në EURO 2016, ka folur së fundmi për merkaton dhe lëvizjen e emrave të mëdhenj të futbollit drejt Arabisë Saudite.

Në një prononcim për mediet italiane, Tramezzani u shpreh se qëllimi i transferimeve në kampionatin saudit është që Arabia të bëhet një atraksion për turistët.

Lexoni edhe:

“Shumë lojtarë kanë ikur në Arabi dhe niveli atje po rritet. Nuk mendoj se do të ndalen, ata kanë objektiva të rëndësishëm, duan që të bëhet një vend i bukur për t’u vizituar dhe futbolli është një vitrinë e bukur. Është një kampionat i këndshëm, i plotë, cilësor dhe se do të vazhdojë të rritet. Champions League për ekipet arabe? Nuk do ta ndryshoja formatin, por nuk e përjashtoj mundësinë që ata të mendojnë për këtë”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...