Futboll

Tramezzani: Italia do të vuajë agresivitetin e Shqipërisë

Ish ndihmësi i De Biasit, në stolin e Shqipërisë, sot trajner i Sionit, Paolo Tramezzani ka komentuar përballjen midis kuqezinjve dhe Italisë, në ‘Loro Boriçi’. Sipas tij, italianët nuk janë në lartësinë e të shkuarës së tyre të lavdishme dhe do të vuajnë shumë sonte në Shkodër.

“Shqipëria po ecën shumë mirë dhe po vazhdon rrugën e nisur nga De Biasi. Jam i bindur që ata do të japing 100% sonte dhe do të vënë në vështirësi skuadrën e Venturës, me agresivitetin që i karakterizon”, deklaroi Tramezzani.

Trajneri i Sion, i cili stërvit edhe dy futbollistët e kuqezinjve, Lenjanin dhe Kukelin, komentoi edhe gjendjen aktuale të Italisë, që ka përfunduar në qendër të kritikave mediatike ditët e fundit.

“Është e vërtetë që Italia nuk është në lartësinë e të shkuarës së saj të lavdishme, por nuk mund të them se ka probleme të mëdha. Ndaj Maqedonisë peshuan shumë mungesat, por kur ka qenë e nevojshme, skuadra e Venturës ia ka dalë të marrë maksimumin. Të shohim a do t’ia dalë edhe sot në Shqipëri, pasi do të përballet me një skuadër agresive, që mbrohet shumë mirë”, u shpreh ai.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency