Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Transferimi i Ronaldos te Galatasaray, Timur: Nuk e kufizojmë imagjinatën!

Pas Dries Mertens, Lucas Torreira dhe Mauro Icardi, Galatasaray po studion goditjen më të madhe në historinë e tyre.

Afrimi që pritet të ndodhë në merkaton e dimrit mund t’i kushtojë klubit turk të gjitha burimet e tij. Sipas raportimeve nga mediet turke, bëhet fjalë për nja nga lojtarët më të mirë që ka njohur bota e futbollit derimë tani, Galatasaray thuhet se mund të firmosë me Cristiano Ronaldon.

Portugezi po kërkon një rrugëdalje nga Manchester United dhe klubi turk është i gatshëm ta ndihmojë sulmuesin, madje thuhet se bordi drejtues i klubit nga Stambolli është optimist pavarësisht se paga e CR7 është stratosferike.

Erden Timur, anëtar i bordit drejtues të klubit turk tha për mediet vendase: “Ne kemi blerë lojtarë që të bëjnë të ëndërrosh dhe duam të afrojmë dhe të tjerë. Ne nuk e kufizojmë imagjinatën, por nuk mund të përmendim emra tani.”

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...