Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Transferimi te Chelsea, Koulibaly: Vendim i vështirë, ja pse bëra këtë zgjedhje

Pas tetë vitesh në Napoli në verë, Kalidou Koulibaly u largua nga Italia për në Angli, duke nënshkruar me Chelsea-n.

Duke folur në për “Quotidie”, senegalezi rrëfeu edhe njëherë pse bëri zgjedhjen për t’u larguar nga Italia.

“Chelsea bëri ofertë dhe nuk m’u desh shumë për të vendosur. “Blutë” e Londrës janë një nga pesë klubet më të mira në botë, me një histori të madhe. Firmosja për Chelsea-n ishte një gjë e mrekullueshme për mua. Jam shumë i lumtur që jam këtu në Londër. Ishte pak e vështirë në fillim, sepse më duhej të transferoja tetë vjet të jetës sime në Londër. Është diçka gjë që është mjaft e vështirë”-deklaroi Koulibaly.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...