Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Transferimi tek Al Nassr, Mane: “Fajin” e ka Ronaldo!

Pas një sezoni te Bayerni, në Gjermani, anësori senegalez, Sadio Mané, 31 vjeç, u transferua në Arabinë Saudite për t’iu bashkuar Cristiano Ronaldos tek Al Nassr. Ai “fajësoi” pikërisht yllin luzitan për këtë lëvizje të papritur.

“Bajerni? Mendoj se të gjithë e panë se sa shpejt ndodhi gjithçka. Nuk ishte një vendim i vështirë. Këtu (Al Nassr) është Cristiano Ronaldo, i cili është një nga lojtarët më të mirë në histori, ose edhe më i miri. Sigurisht, kjo e bëri vendimin më të lehtë”, tha Mané për Arab News.

Lexo edhe:

“Ne e pamë në Kupën e Botës Katarit 2022 që lojtarët sauditë janë teknikisht të mirë. Ata dinë të luajnë me top dhe dua që ky ekip të ketë një sukses të vërtetë”, përfundoi sulmuesi senegalez.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...