Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Transferohet te Rennes, Ludovic Blas-tifozëve të Nantes: Nuk mund ta humbisja një mundësi e tillë!

Ludovic Blas largohet nga Nantes pas katër sezonesh.

Mesfushori bashkohet me Rennes, me klubin që pagoi 15 milionë euro për kartonin e tij.

Lexo edhe: 

Lojtari u tha lamtumirë fansave të tij të vjetër në rrjetet sociale: “Edhe sikur zgjedhja shkaktoi keqkuptime për disa prej jush, shpresoj që shumica prej jush ta kuptoni. Ishte një mundësi që nuk mund ta lija të më shpëtonte, një sfidë e re për të përmbushur ambiciet e mia. Kam pasur nderin të bëj historinë me Nantes në Coupe de France dhe në kupat evropiane. Do të jem gjithmonë krenar që kam veshur këtë fanellë. Pas këtij sezoni të fundit të vështirë në Ligue 1, do t’ju uroj një të ardhme të begatë dhe paqësore. Faleminderit për gjithçka.”

Në katër vite me Nantes, Blas numëron 45 gola dhe 19 asistime në 159 ndeshje.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...