Serie A

Transferoi futbollistë minorenë nga Nigeria, FIFA godet rëndë Spezian

Spezia merr një goditje të rëndë një FIFA, pa nisur ende mirë sezoni. Klubi ligur është dënuar nga qeveria botërore e futbollist me rreth 465 mijë euro gjobë dhe dy vite bllokim të merkatos, pasi ishte përfshirë në transferimin e një futbollisti minoren.

Pas një hetimi të thelluar të organeve disiplinore të FIFA-s, klubi i Spezias është deklaruar fajtor dhe përveç gjobës së majme, do të përballet edhe me bllokimin e merkatos, çka ia komplikon edhe më shumë rrugëtimin në sezonin e ri.

“Në përfundim të një hetimi të Komisionit të Disiplinës në FIFA, është vënë re se klubi i Spezias ka shkelur artikullin 19 të rregullores mbi transferimin e futbollistëve, duke transferuar disa futbollistë minorenë nigerianë, duke përdorur një sistem për anashkalimin e rregullores së FIFA-s, por edhe ligjit për emigracionin. Bashkë me Spezian dënohen me gjobë edhe klubet UD Lavagnese e Valdivara 5 Terre, të cilat gjithashtu kanë ndihmuar klubin ligur në këto operacione transferimi”, thuhet ndër të tjera në komunikatën e FIFA-s.

Kjo është një goditje mjaft e rëndë për klubin ligur, që vetëm pak ditë më parë nisi përgatitjet për sezonin e ri nën drejtimin e Thiago Mottës, i cili mori vendin e lënë bosh nga Vincenzo Italiano.

Bllokimi i merkatos është ai që do të ketë efekt në ecurinë e skuadrës, pasi aktualisht në organikë ka vetëm 17 lojtarë në pronësi të klubit dhe pjesa tjetër e ekipit do të duhet të plotësohet me elementë të rinj.

Gjithsesi kjo mund të mos mjaftojë për të garuar denjësisht dhe për të synuar mbijetesën në Serinë A edhe për sezonet e ardhshme, aq më tepër që verën e ardhshme u përfundon kontrata edhe disa futbollistëve të tjerë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency