Serie A

Transferta ndaj Interit, Pirlo shpreson në rikuperimin e dy futbollistëve

Paulo Dybala dhe Matthijs de Ligt janë dy mungesat e konfirmuara të Andrea Pirlos për transfertën e fundjavës ndaj Interit, pasi argjentinasi kë dëmtuar gjurin, ndërsa holandezi është i prekur nga koronavirusi.

Pandemia ka prekur edhe mbrojtësit anësorë Juan Cuadrado dhe Alex Sandro, por shpresa në kampin bardhezi është që të dy ata të mund të rikuperohen për transfertën milaneze, duke qenë se kanë thuajse 10 ditë të infektuar.

Nëse tamponët e tyre do të rezultojnë negativë deri të premten, atëherë Conte do t’i marrë që të dy me vete në Milano, pasi krahët e mbrojtjes janë një shqetësim për teknikun bardhezi dhe së fundi i ka besuar Danilos e të riut Frabotta.

Ndërkohë amerikani Weston McKennie dhe italiani Federico Chiesa, të cilët gjithashtu u zëvendësuan të dëmtuar në ndeshjen ndaj Sassuolos, pritet të grumbullohen rregullisht nga Pirlo, ndonëse nuk dihet nëse do të luajnë nga minuta e parë.

Juventus e ka nisur vitin e ri me tre fitore radhazi në kampionat, falë të cilave janë ngjitur në kuotën e 33 pikëve në vendin e katërt dhe në rast të një suksesi në Milano, do të riktheheshin plotësisht në garë për titullin kampion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency