La Liga

Transfertat shndërrohen në makth, Barcelona dështon në Andaluzi

Transfertat janë shndërruar në një makth për Barcelonën e këtij sezoni, që në 4 ndeshje larg “Camp Nou”-t mes kampionatit dhe Championsit, nuk ka arritur të fitojë ende, duke regjistruar dy barazime dhe dy humbje, më të fundit prej të cilave mbrëmjen e sotme.

Katalanët u thyen me rezultatin 2-0 sonte në transfertën andaluziane ndaj Granadës, që zhvilloi një 90-minutësh në kufijtë e perfektes dhe arriti të shënojë nga një gol për çdo pjesë, me Azeez e Vadillo me penallti, duke marrë një 3-pikësh me shumë vlera.

Trajneri Valverde kishte thuajse të gjithë formacionin në dispozicion, ndërsa në pjesën e dytë hodhi në fushë edhe yllin e skuadrës Lionel Messi, talentin Ansu Fati dhe kilenin Arturo Vidal, por nuk ia doli të shmangë humbjen.

Pas 5 javësh kampionat, Barcelona ka arritur të marrë vetëm 7 pikë, pra më pak se gjysmën, ndërsa Granada është ngjitur përkohësisht në krye me 10 pikë, po aq sa kanë edhe Sevilla e Atletico Madrid.

Këta të fundit nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola në transfertën e zhvilluar pasditen e sotme ndaj Celta Vigos, ku ndikoi jo pak edhe lodhja e mesjavës në Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency