Kategoria Superiore

Trashi: Partizani ka humbur cilësi, por jemi për titull

Lorenc Trashi, me asistin dhe golin e shënuar ndaj Flamurtarit, ishte pa dyshim lojtari më i mirë për Partizanin. Në intervistën me “Gol pas Goli” anësori i të kuqve u shpreh:

“Me këto dy ndeshjet e fundit kemi bërë mirë. E parashikuam ndeshjen me Flamurtarin si ndeshje të fortë. U futëm në fushë sikur të luanim kundër Tiranës dhe Kukësit, pjesën e parë nuk ishim agresivë. Në tunel trajneri na tha të ishim më agresivë. Sulmuesit e bënë shumë mirë detyrën”.

Partizani, ende në garë për titullin: Jemi ndërtuar për të mbrojtur titullin kampion. Ka shumë ndeshje, trajneri dhe stafi na besojnë. 7 pikë diferencë janë të arritshme, shpresoj dhe ekipet e tjera të gabojnë siç kemi gabuar ne.

Rasti i 11-metërshit: Po ju tregoj një detaj, një bisedë të shkurtër. Unë krosova nga këndi dhe Solomoni ishte me shpinë, nga bisedë që pata me Ribajn më tha se po bënte debat  pse po vazhdonin të ndëshkoheshin me karton të verdhë, ndërsa penalltinë e pranuan. Fola dhe me Solomonin, ishte vrarë në tendinë, më tha se ishte penallti. Kisha kontakt.

Partizani ka humbur cilësi: Largimi i Asanit dhe problemet e Malës me klubin e kanë ulur cilësinë e ekipit, por dua të them që kemi Bardhin, Solomon, Çinari, mbase do të thoni që nuk pë bëjmë lojë. Kemi patur dhe probleme me trajnerin. Kemi patur 5-6 humbje. Normale që ka kontestime nga tifozët. Ta kalojmë këtë moment të vështirë me Laçin.

Përshtatje me skemën: Është pyetje me vend, do të doja t’i përgjigjesha. Nuk e kemi praktikuar më parë këtë skemë. Mesfushori jonë i majtë duhet t’i bëjë presion të madh mbrojtësit të djathtë të Kukësit. Trajneri po këmbëngul me këtë skemë, ne duhet t’i përshtatemi kësaj skeme. Me këtë skemë kemi parë dhe videot dhe kam parë se kemi bërë shumë përmirësim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency