Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Traversa nuk është në lartësinë e duhur, në Itali mendojnë zgjidhjen “gjeniale”

Ndeshja e play-out në Serinë D italiane ka bërë mjaft bujë në mediat përtej Adriatikut. Jo për atë që oofroi sfida mes skuadrave Caratese dhe Varese, por për polemikat në startin e saj në lidhje me lartësinë e traversës. Porta nuk kishte lartësinë e duhur dhe në Itali për këtë patën edhe një ide e cila në mënyrë ironike mund të konsiderohet fare mirë si gjeniale.

Lexo edhe: 

Punëtorët e fushës ndërhynë menjëherë dhe në mënyrë që porta të shkonte në lartësinë optimale, vendosën të gërmonin tokën me lopatë. Një pamje e cila nuk ishte parë dhe që i ofroi Serie D që padashur mori vëmendjen e të gjithë mediave botërore.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...