Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Traversa nuk është në lartësinë e duhur, në Itali mendojnë zgjidhjen “gjeniale”

Ndeshja e play-out në Serinë D italiane ka bërë mjaft bujë në mediat përtej Adriatikut. Jo për atë që oofroi sfida mes skuadrave Caratese dhe Varese, por për polemikat në startin e saj në lidhje me lartësinë e traversës. Porta nuk kishte lartësinë e duhur dhe në Itali për këtë patën edhe një ide e cila në mënyrë ironike mund të konsiderohet fare mirë si gjeniale.

Lexo edhe: 

Punëtorët e fushës ndërhynë menjëherë dhe në mënyrë që porta të shkonte në lartësinë optimale, vendosën të gërmonin tokën me lopatë. Një pamje e cila nuk ishte parë dhe që i ofroi Serie D që padashur mori vëmendjen e të gjithë mediave botërore.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...