Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Tre emra për një rol, Lazio kërkon edhe një përforcim në merkato

Me Hysajn që mund të largohet drejt Valencias, Lazio vijon të jetë në kërkim të një mbrojtësi të majtë, që do të ishte edhe përforcimi i fundit për këtë sezon merkatoje.

Vetë trajneri Maurizio Sarri e kërkoi publikisht një futbollist në atë pozicion dhe Tare duket i gatshëm ta kënaqë, teksa sipas mediave italiane, tre janë opsionet e klubit bardhekaltër.

I pari është italo-braziliani Emerson Palmeiri, që pas huazimit te Lyoni, është rikthyer te Chelsea, por nuk bën pjesë në planet e Tuchel dhe pritet të lërë sërish Londrën. Lazio është ofruar ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje, ndërsa Chelsea dëshiron ta shesë menjëherë, teksa palët janë duke negociuar.

Opsione të tjera janë Parisi i Empolit, i cili sapo ka rinovuar deri në 2025-ën, por toskanët nuk duken të bindur ta shesin këtë sezon, pasi shpresojnë t’ia rritin edhe më shumë vlerën deri në verën e ardhshme, si dhe Emanuele Valeri i Cremoneses.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....