Ligue 1

Tre gola për 10 minuta, Nice realizon përmbysjen e madhe ndaj Lyon

Spektakël dhe emocione pa fund në “Allianz Riviera” me Nice që ia doli të triumfojë 3-2 ndaj Lyonit, në një përmbysje të jashtëzakonshme, të realizuar vetëm në 10 minutat e fundit të takimit.

Ekambi shënoi për Lyonin në pjesën e parë dhe dyfishoi shifrat Aouar në të 68-ën, duke dhënë idenë e një fitoreje të lehtë për miqtë, megjithatë minutat e fundit ishin vërtetë dramatike dhe emocionuese.

Turku Atal rihapi sfidën në minutën e 81-të, ndërsa në të 85-ën Kadewere shkaktoi një penallti dhe u largua nga fusha me karton të kuq, duke lënë Lyonin me 10 futbollistë për pjesën e mbetur të lojës.

Përfiton maksimalisht Nice e Galtier, që gjen barazimin me Delort në të 89-ën nga pika e bardhë e penalltisë dhe më pas në të 93-ën ishte Guessand që kompletoi përmbysjen e madhe për vendasit.

Me këtë fitore Nice merr përkohësisht vendin e dytë të renditjes me 19 pikë, ndërsa Lyon mbetet në kuotën e 16 pikëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency