Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tregolësh i Firminos, debuton edhe ish-i i Barcelonës (video)

Debutim fantastik i Roberto Firminos (realizoi tregolësh) në Ligën Saudite në ndeshjen hapëse të sezonit të ri, me Al Ahlin që triumfoi 3-1 përballë Al Hazem, këtë të premte.

Ish-sulmuesi i Liverpoolit, që mban shiritin e kapitenit tek Al Ahli, entuziazmoi të pranishmit në stadiumin “Princi Abdullah Al Faisal” fillimisht me një goditje me kokë afër shtyllës në minutën e gjashtë.

Më pas sigloi të dytin me një goditje të lehtë pranë vijës fatale, pak minuta më vonë.

Goli i dytë i Firminos në ndeshje u ndihmua nga dy nënshkrime të tjera të verës.

Allan Saint-Maximin vrapoi fuqishëm me topin, përpara se të jepte një pasim të gjerë për Riyad Mahrez, krosimi i ulët i të cilit gjeti Firminon.

Lexo edhe:

Një tjetër brazilian, Vina, shkurtoi diferencën në 2-1 në fillim të pjesës së dytë, por kjo ishte nata e Firminos.

Ish-i i Liverpoolit, realizoi të tretin në të 72-tën, duke vulosur shifrat në 3-1.

Franck Kessie dhe Edouard Mendy gjithashtu bënë debutimin e tyre për Al-Ahli gjatë ndeshjes së të premtes.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...