Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Trend” në Premier League, një tjetër klub dëshiron të blejë Armando Brojën

Armando Broja është kthyer në një nga emrat më të diskutuar të merkatos së kësaj vere. Talenti i kombëtares shqiptare kërkohet nga disa klube në Premier League dhe nga Napoli në Seria A.

Së fundmi interes të lartë për sulmuesin “kuqezi” ka shfaqur edhe Arsenal, “The Gunners”, sipas raportimeve të medieve britanike kërkojnë lojtarin, që është në huazim te Southampton deri në mbyllje të kampionatit anglez.

Te Arsenal Broja do të gjente një tjetër lojtar me origjinë shqiptare, por që prej vitesh është një nga emrat më të rëndësishëm te ekipi i Mikel Arteta-s, Granit Xhakën.

Gjithsesi kjo do të bëhej e mundur gjithmonë nëse Chelsea do ta shesë shqiptarin, por referuar deklaratave të fundit të trajnerit Thomas Tuchel kjo duket diçka e pamundur tashmë, pasi gjermani do ta ketë sulmuesin në ekip për sezonin tjetër.

Ndërsa përveç Arsenal, interes të lartë për Brojën kanë shfaqur edhe Tottenham, Newcastle dhe West Ham.

Gjatë këtij sezoni të, shqiptari ka qenë aktiv në 38 ndeshje në të gjitha kompeticionet dhe në to ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë 1 asist, teksa kartoni i tij në treg aktualisht vlerësohet 18 milionë euro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...