Futboll

Trepça ’89 e nis mbrojtjen e titulllit kundër Flamurtarit

Vala Superliga e Kosovës starton këtë të premte për një edicion të ri që pritet të jetë më i forti në këto vitet e fundit. Si asnjëherë më parë skuadrat kosovare janë përforcuar në start të kampionatit të ri. Vlen të përmendet Drita e cila është përforcuar jashtëzakonisht shumë duke sjellë në Gjilan futbollistë të dëshmuar në futbollin kosovar dhe jo vetëm. Pas tre stinorëve radhazi në pllej aut duket se më në fund gjilanasit sivjet do të kenë objektiva tjerë dhe në bazë të emrave që kanë zbarkuar te Drita pritet që të synohet kreu i tabelës.
Pretendentët për titull sivjet janë të shumtë. Normalisht Trepça ’89 është ndër favoritët kryesorë për ta përsëritur suksesin historik që e bëri në edicionin e fundit duke fituar për herë të parë titullin në futbollin kosovar. Një pretendnte shumë serioze në luftë për titull do të jetë edhe FC Prishtina. Pas shumë përforcimeve bardhekaltërit sivjet kanë vetëm një objektiv, të ndjekin titullin e kampionit në mënyrë që të dalin në Evropë si kampionë dhe të luajnë në Champions League. Sidomos ardhjet e fundit, Mentor Mazrekajt dhe Anel  Rashkajt pritet të bëjnë dallimin te skuadra më e trofeshme kosovare. Kandidatë për titull do të jenë edhe Feronikeli dhe Llapi, derisa edhe Gjilani sivjet ka një skuadër shumë të fortë. Ambicie të larta ka edhe Liria e Bledi Shkëmbit skuadra e të cilit shkëlqeu në miqësoret parakampionale, por gjithsesi pritet që të paktën prizrenasit mos të kenë telashe ta sigurojnë mbijetesën.
Superliga do të jetë më e pasur me rikthimin e Vëllaznimit të Gjakovës dhe Flamurtarit të Prishtinës, dy emra të respektuar të futbollit kosovar të cilat sivjet objektiv primar do ta kenë mbetjen në elitë. Për herë të parë në elitë edhe Vllaznia e Pozharanit e cila me trajnerin e ri Bekim Isufi e kanë vetëm një objektiv, ta sigurojnë mbijetesën në një konkurrencë shumë të fortë në Vala Superligën e Kosovës.
Fituesi i Digitalb Kupës së Kosovës, Besa pritet që çuditërisht të luftojë për ekzistencë pasi që ka liruar shumicën e titullarëve për shkak të kushteve të vështira finaciare, derisa sivjet pretendon që të luajë me futbollistë të rinjë, të dalë nga shkolla e tyre.
Superliga starton të premten dhe normalisht atë e hap kampioni Trepça ’89 që i bën konak rivalit të vjetër, Flamurtarit nga Prishtina të cilët i pret një udhëtim i vështirë në “Riza Lushta”. Kjo ndeshje transmetohet direkt në Supersport dhe Supersport Kosova me fillim nga ora 17:00.
Të shtunën transmetohet ndeshja Llapi – Drenica, derisa të dielën transmetohen dy ndeshje me fillim nga ora 17:00. Në Gjakovë luhet derbi i Dugagjinit mes rivalëve të vjetër Vëllaznimit dhe Lirisë, derisa në Drenas që sivjet do të jetë shtëpia e Prishtinës përballen dy pretendentët për titull Prishtina – Drita.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency