Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tri fitore radhazi, Pochettino: Ndeshje si kjo na ndihmojnë të rritemi, mund të kishim shënuar më shumë

Suksesi i tretë radhazi në Premier League për Chelsea-n e Mauricio Pochettino-s, i cili mundi Fulhamin me rezultatin 1-0 është një hap pozitiv, pas nisjes aspak të mirë të sezonit.

Duke folur për mediet pas këtij takimi, argjentinasi theksoi skuadra e tij kishte mundësinë të shënonte më shumë, por shtoi edhe se këto ndeshje i ndihmojnë të rriten.

Lexo edhe:

“Në pjesën e dytë filluam më mirë, mendoj se luajtëm futboll të shkëlqyeshëm për gjysmë ore dhe duhet të kishim shënuar edhe një ose dy gola të tjerë për ta mbyllur ndeshjen. Në fund të ndeshjeve ne gabojmë dhe gjithmonë i lejojmë kundërshtarëve goditje nga këndi dhe hapësirë. Fulham është i mirë në këto momente, por ne u mbrojtëm mirë dhe mendoj se kjo është një nga ato ndeshje që na ndihmojnë të rritemi në besim”-deklaroi Pochettino.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...