Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Tri mungesa të rëndësishme në All Star, ja kush i zëvendësojnë në formacionet startuese

Në përballjen e shumëpritur “All Star Game”, e planifikuar për fundjavën e ardhshme në Salt Lake City, Utah, do të ketë tri mungesa të rëndësishme për shkaqe fizike.

NBA njoftoi të premten se Stephen Curry (këputje e pjesshme e ligamentit në këmbën e majtë) Kevin Durant (ndrydhje në gjurin e djathtë) dhe Zion Williamson (këputje muskulore në kofshën e djathtë) nuk do të mund të riaftësohen në kohë për këtë përballje ekzibiconi.

Për t’i zëvendësuar “yjet” e lartpërmendur, u thirrën nga Komisioneri i NBA, Adam Silver: Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves), De’Aaron Fox (Sacramento Kings) dhe Pascal Siakam (Toronto Raptors).

Meqenëse tre të dëmtuarit do të ishin titullarë, Joel Embiid (Philadelphia 76ers), Ja Morant (Memphis Grizzlies) dhe Lauri Markkanen (Utah Jazz), kalojnë nga rezervat në formcionin titullar për të plotësuar vendet që lënë bosh nga mungesat e rënda.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...