Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Tri penallti në Rrogozhinë, Skënderbeu ndal “vrullin” e Erzenit dhe rikthehet te fitorja

Feston Skënderbeu në stadiumin e Rrogozhinës. Skuadra korçare rigjeti tri pikët në Superiore pas tri humbjeve radhazi, duke mposhtur 1-2 Erzenin.

Kundërshtar që ishte në formë dhe vinte me moral të lartë pas sukseseve me Dinamo Cityn dhe Tiranën.

Një penallti zhbllokoi takimin në minutën e 22’, që u kthye në gol nga Dean Liço. Bardhekuqtë e Ivan Gvozdenovic fituan një tjetër penallti tri minuta më vonë.

Lexo edhe:

Sërish Liço, goditja e të cilit u ndal në shtyllë. Kryesori Beqiri vendosi përsëritjen e penalltisë.

Me portierin Klevis Hasanbelli që priti goditjen e Liços. Skuadra nga Shijaku tentoi golin e barazimit, por miqtë realizuan të dytin në minutën e 70’.

Goditje këndi për Skënderbeun, kërcim i bukur me kokë i Klevis Shaqes në shtyllën e parë, dhe 0-2.

Erzeni nuk u dorëzua, por traversa i mohoi golin kroatit Amir Kahrimanovic. I cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e shtatë shtesë. Por nuk pati më kohë.

Më pas festë korçare, me Skënderbeun që siguroi tri pikë tepër të rëndësishme. Duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve, njëkohësisht duke parakaluar në renditje rivalët e Erzenit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....