Europa League

Tripletë e Aubameyang, Arsenali kalon në finale, Chelsea shkon në shtesë

Nuk pati surpriza në “Mestalla”, ku Arsenali mposhti për herë të dytë Valencian, këtë herë me rezultatin 2-4 dhe pas shifrave 3-1 në Londër, kaloi në finale me rezultatin total 7-3.

Ashtu si në Londër, edhe sonte ishte Valencia që kaloi e para në avantazh, me golin e shënuar nga Kevin Gameiro në minutën e 11’, por Arsenali riktheu baraspeshën me Aubameyang dhe më pasi mori avantazhin me Lacazette.

Gameiro riktheu edhe njëherë baraspeshën në “Mestalla”, por Aubameyang shënoi edhe dy herë të tjera deri në fund, duke vulosur triumfin e Arsenalit, si dhe tripletën personale, që e lejoi të marrë topin në shtëpi.

Finalistja tjetër pritet të përcaktohet nga sfida Chelsea-Eintracht Frankfurt, e cila pas barazimit 1-1 ashtu si në ndeshjen e parë, shkoi në shtesën prej 30 minutave.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency