Premier League

Tripletë e sulmuesit Calvert-Lewin, Everton triumfon me goleadë ndaj WBA

Everton ka marrë suksesin e dytë radhazi në po kaq ndeshje të kampionatit, teksa pas fitores minimale 0-1 në Londër ndaj Tottenhamit, sot mposhti me shifrat 5-2 West Bromwich Albion dhe u ngjit në krye të renditjes me 6 pikë të plota.

Të besuarit e Carlo Ancelottit u befasuan që në minutën e 10’, kur Diangana shënoi një gol mjaft të bukur me gjuajtje nga distanca, por baraspesha u rikthye në të 31-ën nga ana e sulmuesit Calvert-Lewin.

Dy minuta para fundit të pjesës së parë ishte blerja më e bujshme e Evertonit këtë verë, James Rodriguez që shënoi një gol mjaft të bukur me gjuajtje nga distanca dhe i dha avantazhin të tijve.

Gjithçka u bë edhe më e lehtë në shtesë, pasi mbrojtësi i West Brom, Gibbs u ndëshkua me karton të kuq goditje ndaj kundërshtarit, ndërsa edhe trajneri Bilic u dërgua në tribunë, pasi protestoi më tepër se duhej.

Pjesa e dytë nisi sërish mirë për West Brom që shënoi golin e barazimit me Matheus Pereira, por më pas vuajti jo pak disvantazhin numerik dhe pësoi 3 gola deri në fund, duke pësuar humbjen e dytë në po kaq takime.

Mbrojtësi Michael Keane shënoi golin e avantazhit për Evertonin, ndërsa më pas ishte sërish sulmuesi Calvert-Lewin që shënoi edhe dy herë të tjera duke kompletuar tripletën personale dhe duke fiksuar shifrat 5-2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency