Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Triumf me përmbysje në “Loro Boriçi”, Vllaznia parakalon Dinamo Cityn

Vllaznia reagon pas humbjes me Egnatian, duke mposhtur 3-1 Dinamo Cityn në “Loro Boriçi”. Skuadra shkodrane siguroi tri pikë të rëndësishme falë suksesit me përmbysje.

Ndeshja nisi e zjarrtë, Dinamo City kaloi në avantazh me anë të brazilianit Denisson (4’), por Mehdi Çoba realizoi golin e barazimit pas shtatë minutave.

Vllaznia festoi përsëri në minutën e 31’, moment kur Ildi Gruda u shfaq në vendin e duhur për të dërguar topin në rrjetë.

Lexoni edhe:

Kaq për pjesën e parë, ndërkohë që e dyta nisi me golin e Bekim Balajt (54’). Kapiteni shënoi një gol të bukur me kokë pas krosimit nga këndorja. I nënti sezonal në Superiore.

Takimi nuk prodhoi më gola, me ekipin e Dritan Mehmetit që u ndal nga shtylla nëntë minuta përpara fundit.

Me fitoren e sotme, kuqeblutë shkodranë parakalojnë Dinamo Cityn në renditje, duke shkuar -3 pikë me Tiranën e vendit të tretë.

Kampionati shqiptar kryesohet nga Egnatia, që pas 15 javësh ka mbledhur 33 pikë. Partizani kampion ndjek rrogozhinasit me tri pikë më pak.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...