Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Triumf me “poker”, Struga “shkatërron” Vardarin dhe shkon -1 nga kreu

Struga fiton 4-0 përballë Vardarit dhe tashmë ndodhet vetëm një pikë larg kreut në Maqedoninë e Veriut. Që ndahet mes Shkupit dhe Shkëndijës.

Kampionët në fuqi “shpërthyen” në pjesën e dytë me katër gola të realizuar, duke reaguar në mënyrën më të mirë pas humbjes 2-1 me Gostivarin.

Lexo edhe:

Besart Ibraimi zhbllokoi takimin, teksa më pas erdhën edhe golat e Mentor Mazrekajt, Flamur Tairit dhe Senad Jarovic për ekipin e Shpëtim Duros.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut vijon të dominohet nga skuadrat shqiptare, me tri prej tyre që po garojnë me njëra-tjetrën për fitimin e titullit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...