Kosovë

Triumf me “tris” përballë Strugës, nënkampionët e Kosovës fitojnë edhe miqësoren e fundit

Drita ndodhet në formë të mirë sportive, teksa pas triumfit me kampionët e Ballkanit (1-0), ka fituar një tjetër sfidë miqësore.

“Intelektualët” mposhtën 3-1 Struga Trim Lum, skuadrën shqiptare që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Golat për nënkampionët e Kosovës u shënuan nga Hamdi Namani, Ardian Limani dhe Marko Simonovski.

Kjo ishte miqësorja e tretë që zhvilloi Drita gjatë fazës përgatitore që po zhvillon në Ohër. Sfida e parë përfundoi në barazim 2-2 ndaj Makedonija GP.

Skuadra nga Gjilani do të garojë në raundin e parë të Conference League, aty ku do të ketë përballë finlandezët e Inter Turku.

Përballja e parë do të zhvillohet më 6 korrik në “Veritas Stadion”, Turku, ndërkohë që takimi i kthimit do të luhet gjashtë ditë më vonë në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency