Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Triumfi në FA Cup sjell pasoja, United humbet për një kohë të gjatë shërbimet e titullarit

Manchester United triumfoi para disa ditëve në FA Cup me rezultatin 3-1 ndaj Reading. Mirëpo, suksesi vjen me pasoja për “Djajtë e Kuq” të cilët së fundmi nëpërmjet një komunikate bëjnë të ditur se Christian Eriksen është dëmtuar në kyçin e këmbës.

Dhe, bëhet fjalë për një dëmtim tejet serioz pasi ashtu siç njofton edhe klubi, danezi pritet të qëndrojë jashtë fushave të blerta të paktën deri në fundin e muajit prill, ose deri në fillimin e majit.

Një periudhë jashtëzakonisht e gjatë me Eriksen që do të duhet të humbasë ndeshjet dhe fazën me vendimtare të sezonit ndërsa ishte shndërruar gjithnjë e më shumë në një element të vyer për skemat e trajnerit Erik ten Hag.

Në këtë sezon me fanellën e “Djajve të Kuq”, Eriksen është aktivizuar në 19 ndeshje të Premier League duke shënuar edhe një gol, ndërsa rrugën e rrjetës e ka gjetur edhe në një rast në EFL Cup.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...