Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Gjermanisë

Triumfon me 10 lojtarë ndaj Hannover, Dortmund siguron raundin e 1/8-ave të DFB Pokal

Dortmund ka siguruar raundin e 1/8-ave të DFB Pokal (Kupa e Gjermanisë) ekskluzivitet i “SuperSport” në Shqipëri, pas fitores në transfertë ndaj Hannover me rezultatin 0-2.

Takimi u dominua i gjithi nga miqtë, ndërsa sfida u zhbllokua në minutën e 11’ pas një autogoli nga Arrey-Mbi.

Ndërsa në minutën e 71’ Bellingham realizoi golin e dytë për Dortmund, pasi mori përsipër ekzekutimin e penalltisë për ekipin e tij.

Në minutën e 85’ miqtë mbetën me 10 lojtarë në fushën e lojës, pasi Adeyemi mori karton të kuq, megjithatë mundën që ta mbronin rezultatin.

Pas kësaj fitore Borussia Dortmund siguroi kalimin në raundin e 1/8-ave të DFB Pokal.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...