Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Triumfon me “poker”, Feyenoord nuk njeh humbje në këtë sezon të Eredivisie

Skuadra e Feyenoord është duke kaluar një fillim sezoni shumë të mirë në elitën e futbollit holandez, ndërsa në katër javë kampionat nuk ka pësuar asnjë disfatë.

Ekipi i teknikut Slot fitoi me rezultatin 4-0 ndaj Emmen në “Di Kuip”, në një takim që e dominoi të gjithin.

U desh plot një orë që të realizohej goli i parë, me Timber që gjeti rrugën drejt rrjetës. Në minutën e 85’ Gimenez dyfishoi rezultatin për vendasit, ndërsa vetëm tre minuta më pas Rasmussen realizoi të tretin.

Kjo ndeshje do të vulosej në minutën e 90+1’, kur Szymanski realizoi golin e katërt dhe “pokerin” për Feyenoord.

Pas katër javësh kampionat Feyenoord kryeson Eredivisie-n me 10 pikë, ndërsa Emmen qëndron në vend të 12-të me 4 pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...