Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Trofeu i FA Cup mund të mos mjaftojë për Ten Hag, Tuchel pret te dera

Një jetë në fije të perit për Erik Ten Hag. Trajneri i Manchester United, që kur ka ardhur si trajner i klubit anglez, ka qenë gjithmonë në dyshim për disa rezultate që nuk janë cilësuar si të kënaqshme. Megjithatë, në sezonin e tij të parë në krye të “Djajve të Kuq”, ai arriti një vend të tretë, por në atë që po përfundon këto ditë Man. United e mbyll në vendin e tetë me 14 humbje në Premier League. Shumë për një klub të lavdishëm anglez.

Gjithsesi, ka një mënyrë për të shpëtuar sezonin. Nesër, në Wembley, United do të dalë në fushë për finalen e FA Cup, përqendrimi është tërësisht te trofeu dhe fakti që pretendentët janë kushërinjtë e City-t, të cilët sapo kanë fituar Premier Ligën e tyre të katërt radhazi. Trajneri holandez do të jetë nën vëzhgim në këtë ndeshje shumë të rëndësishme për klubin.

Lexo edhe:

Tuchel, te dera

Sipas “Guardian”, nëse Ten Hag shkarkohet, alternativa e parë për zëvendësimin e holandezit është Thomas Tuchel, i cili sapo është larguar nga Bayerni i Mynihut.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...