Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tronditet Frankfurt, “shqiponjat” mposhten thellë në transfertën e Koln

Koln vijon ecurinë pozitive në kampionat duke marrë një fitore shumë të rëndësishme përballë Eintracht Frankfurt, ndaj një kundërshtari që gjithashtu po kalonte një moment të mirë.

Pjesa e parë dhuroi një futboll të kujdesshëm, me skuadrat që menduan më shumë për mbrojtjen dhe rastet ishin të pakta.

Fraksioni i dytë ishte një tjetër “simfoni”, me vendasit të cilët diktuan ritmin, jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në rezultat.

Hubers gjeti avantazhin pas 4 minutash lojë duke i dhanë një goditje “shqiponjave”, që pavarësisht se kërkuan të reagonin, vuajtën mungesën e finalizimit.

Në minutën e 71-të Skhiri mori të gjithë vëmendjen me golin e dytë të sfidës, ndërsa tuniziani realizoi edhe golin e tretë në minutën e 86-të.

Me këtë sukses Koln prek vendin e 11 dhe barazon me pikë M’gladbach me 26 të tilla, ndërkohë Eintracht Frankfurt mbetet me 35 pikë në vendin e 6.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...