Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tronditet klubi i Bundesligës, 30-vjeçari diagnostikohet me sëmundje të keqe

Stefan Lainer është pjesë e M’Gladbach prej verës së vitit 2019, kur u transferua nga Salzburgu tek ekipi i Bundesligës për 13 milionë euro.

Anësori i djathtë, i cili është pjesë e kombëtares së Austrisë (38 ndeshje dhe 2 gola), është diagnostikuar me sëmundje të keqe në nyjet limfatike.

30-vjeçari ka marrë lajmin tronditës gjatë analizave mjekësore. Dhe do i duhet të qëndrojë disa muaj jashtë fushave.

Lexo edhe:

Lainer do të nisë terapi intensive. Për fatin e mirë, mjekët e klubit gjerman theksuan se sëmundja është zbuluar shumë herët. Dhe lojtari pritet të kalojë me sukses momentin e vështirë.

Ne do të bëjmë gjithçka për të siguruar që Stefan të marrë trajtimin më të mirë të mundshëm mjekësor. 

I urojmë atij dhe familjes së tij shumë forcë dhe optimizëm në luftën kundër kësaj sëmundjeje”, tha Roland Virkus, drejtori sportiv i M’Gladbach.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...