Tenis

Trukoi ndeshjet e tenisit, pezullohet përjetë italiani

Ndëshkohet rëndë tenisti italian, Andra Bracciali, i akuzuar bashkë me Potito Starace për trukim ndeshjesh. Bracciali, numri 100 në botë në lojën dyshe është pezulluar përjetë si dhe duhet të paguajë një gjobë të majme rreth 220 mijë euro. “Dorë e hekur” edhe nga Staraces, që pezullohet për 10 vjet si dhe gjobitet 100 mijë dollarë.

Gjithçka nisi nga një investigim i hapur nga Tennis Integrity Unit, i themeluar nga Grand Slam Board, Dederata Ndërkombëtare e Tenisit, ATP dhe  ËTA.

Hetimet vërtetuan se Bracciali ka trukuar disa ndeshje të luajtura në vitin 2011 në 500 World Tour të Barcelonës. Sipas vendimin, përveçse i përjashtuar përjetë, Bracciali tenistit italian i ndalohet të jetë edhe si spektator në eventet ATP.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency