Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Tsitsipas befasohet nga kundërshtari amerikan

Stefanos Tsitsipas nuk ia doli të avanconte më tej në turneun e ATP që po zhvillohet në Halle të Gjermanisë. Greku u dorëzua para lojës së Nicolas Jarry, i cili e mundi pastër 2-0 (7-6, 7-5).

Në gati 2 orë lojë dhe me nevojën e seteve shtesë, Jarry mori biletën e çerekfinales ku përballë do të gjejë fituesin e çiftit Zverev-Shapolapov.

Lexo edhe: 

Ky ishte turneu i 3-të radhazi në shumë pak kohë që Stefanos Tsitsipas nuk bind me paraqitjet e tij, teksa më herët u mund në ATP Romë nga Daniil Medvedev në gjysmëfinale, e më tej në Roland Garros, ku u mposht nga spanjolli Carlos Alcaraz.

ATP Halle transmentohet live dhe ekskluzivisht në kanalet e Supersport prej datës 19 qershor.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...