Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“T’u kërkojmë falje tifozëve, ishim pa identitet”, shpërthen lideri i Milanit

Milani ndodhet në krizë lojë dhe rezultatesh. Kuqezinjtë bënë shumë gabime në finalen e Superkupës së Italisë ndaj Interit. Loja mungoi dhe humbja 3-0 ishte mëse e merituar për kampionët në fuqi të Serie A.

Simon Kjaer, një nga liderat e skuadrës së Stefano Piolit, mori guximin për të folur pas finales duke u kërkuar falje tifozëve për performancën negative në derbi.

E nisëm keq, pastaj u bë e vështirë. Ata janë të aftë në atë që bëjnë, ndërsa ne sonte nuk zhvilluam performancën e duhur. Duhet t’u kërkojmë falje tifozëve!

Duhet të analizojmë këtë ndeshje, dhe të rinisemi më pas. Nuk kemi kohë të ulim kokën, por kjo humbje të dhemb shumë. Diskutimi i të rinjve u mbyll përfundimisht.

Duhet të rritemi dhe të marrim përgjegjësi. Ishim pa identitet, duhet të nxjerrim mësime nga kjo humbje. Janë shumë aspekte loje ku duhet të përmirësohemi”, u shpreh mbrojtësi danez.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...