FA Cup

Tuchel: 4 fitore rresht? Barnsley na bëri të vuanim, duam trofeun në FA Cup!

Fitorja e 4-t radhazi në krye të Chelsea-t erdhi në raundin e 1/8-ave të FA Cup me blutë që fituan minimalisht 0-1 në transfertën ndaj Barnsley duke siguruar kualifikimin në çerekfinale. Edhe pse përballë kishte një kundërshtar modest, Chelsea vuajti përballë Barnsley-t për të kapur kualifikimin dhe diçka të tillë edhe trajneri Tuchel në konferencën për mediat. Në raundin çerekfinal Chelsea do të ketë përballë një tjetër kundërshtar të kalueshëm si Sheffield United.

“Jam i kënaqur për kualifikimin në çerekfinale. Shënuam një gol të bukur, por kundërshtarët u bënë agresivë dhe mund të na barazonin. Luftuam, teksa Kepa na shpëtoi në disa raste në pjesën e parë. E pranoj që vuajtëm, por ndodh në këto lloj ndeshjesh dhe nuk dua të tregohem i ashpër ndaj djemve të mi. Sheffield United në raundin tjetër? Të dielën u përballën me ne, luajtën me shumë intensitet. E tillë do të jetë edhe sfida që do të luajmë në mars. E ndjeja që do të përballeshim sërish me ta, jam i lumtur që këtë radhë do të luajmë në stadiumin tonë“, deklaroi trajneri gjerman.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency