Ligue 1

Tuchel “djeg” Buffonin: Mjaft me alternime në portë

Trajneri i Paris Saint Germain ka alternuar gjatë gjithë sezonit Gigi Buffonin dhe Areolën, në kuadratin e portës së skuadrës franceze, duke u dhënë thuajse kohë të barabartë të dy gardianëve.

Megjithatë kontrata e italianit me klubin francez përfundon këtë sezon dhe shanset e rinovimit tashmë janë minimale, ndërsa për të konfirmuar këtë, vjen në ndihmë edhe deklarata e trajnerit Thomas Tuchel.

“Jemi i vetmi klub që bëjmë këtë rotacion dhe nuk do ta bëjmë më sezonin e ardhshëm. Nuk mund të alternojmë portierët në mënyrë të tillë, pasi kjo nuk të çon përpara”, tha gjermani.

Fjalët e Tuchel konfirmojnë qartazi se edhe nëse Buffonit do t’i ofrohet rinovimi për një tjetër sezon, kjo do të bëhet me kushtin që ai të pranojë stolin dhe të luajë vetëm në rastet kur do të jetë nevoja.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency