Premier League

Tuchel e cilëson “të veçantë”, mesfushori synon formacionin e Chelsea-t

I rritur te akademia e Chelsea-t dhe pjesë e skuadrës së parë prej vitesh, mesfushori Ruben Loftus-Cheek nuk ka qenë asnjëherë titullar dhe madje as i dëshiruar nga trajnerët e shumtë që kanë shkuar e ardhur në klubin londinez.

Edhe këtë verë, planet e drejtuesve ishin që ta huazonin në një tjetër skuadër, ose ta shisnin kundrejt një oferte joshëse, megjithatë në fund ishte trajneri Thomas Tuchel, që pasi e ndoqi nga afër në përgatitjet verore, vendosi ta mbajë sërish në “Stamford Bridge”.

“Ruben je shumë i veçantë. Nuk mund ta besoj që ke luajtur kaq pak për Chelsea-n deri tani”, i ka thënë trajneri gjerman mesfushorit 25-vjeçar, që duket se është frymëzuar jo pak dhe po përfiton nga rasti për të ngjitur sa më shumë shkallët e hierarkisë.

Pasi erdhi nga pankina për të luajtur disa minuta në Champions dhe EFL, Loftus-Cheek e nisi si titullar sfidën ndaj Southamptonit në kampionat dhe bëri mjaft mirë, duke asistuar golin e parë të Chalobah e duke qenë një pikë referimi për aksionet e vendasve.

Trajneri Reja qartëson idetë, ja formacioni i mundshëm ndaj Hungarisë

Futbollisti ka përfituar maksimalisht nga përshtatja e ngadaltë e spanjollit Saul Niguez, për t’u ngjitur në hierarki dhe nëse vijon kështu, shumë shpejt mund të shndërrohet në një titullar të formacionit të Tuchel, që nga ana tjetër e ka krahasuar 25-vjeçarin me një ish mesfushor legjendat të Chelsea-t e Gjermanisë.

“Me stilin e tij të lojës dhe lëvizjet në fushë, ai më kujton shumë Michael Ballack, të cilin e simpatizoja shumë kur luante futboll. Ne jemi të vetëdijshëm për talentin e tij dhe të bindur që në të ardhmen do të japë shumë më tepër për skuadrën”, ka thënë vetë gjermani.

Lamtumirë Karius, modelja gjermane në lidhje me një tjetër sportist (Foto)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency