Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Tuchel ironi me kritikat e Matthaus: Fituam 4-0, a na duhet ende një pikë kthese?

Trajneri i Bayern Munich, Thomas Tuchel theksoi në deklaratën për shtyp, pas triumfit 4-0 në derbin ndaj Borussia Dortmund, se skuadra e tij bëri një punë shumë të mirë.

Tekniku gjerman iu përgjigj të gjithë kritikëve të ditëve të fundit, me në krye Lothar Matthaus, pas eliminimit të Bayern nga Kupa e Gjermanisë, duke thënë me ironi se ndoshta edhe triumfi me katër gola për ta mund të mos mjaftojë.

Lexo edhe: 

“Për një skuadër që nuk ka bërë progres dhe ka marrëdhënie të këqija me trajnerin, mendoj se Bayerni ka bërë mirë sot. Për të tjerat pyesni ekspertët…Mund të thoni çfarë të doni, është puna juaj dhe unë nuk dua të hyj në këtë diskutim. Sot fituam 4-0, por sipas jush duhet të bëjmë ende një pikë kthese”-deklaroi Tuchel.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...