Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Tuchel ishte shumë afër Juventusit”, legjenda gjermane zbulon prapaskenën

Thomas Tuchel u emërua trajneri i Bayern Munchen më 25 mars, duke zëvendësuar Julian Nagelsmann. Por, trajneri i njohur gjerman mund të kishte përfunduar në Serie A.

Një prapaskenë të tillë e zbulon Lothar Matthaus për Goal.com. Legjenda e Gjermanisë dhe Bayern Munchen, tregon se Tuchel ishte pranë firmës me bardhezinjtë e Juventusit.

Tuchel ishte afër kalimit te Juventusi. Te Bayerni kishte shumë nervozizëm, ndërkohë që Tuchel ishte pa skuadër. Drejtuesit bavarezë nuk besonin 100% te Nagelsmann.

Lexo edhe:

Shkarkimi i tij ishte një surprizë e madhe për shumë njerëz, jo vetëm për mua. Nagelsmann bëri një punë të mirë. Fitoi titullin. Ndoshta nuk ishte aq i mirë në Champions në sezonin e mirë.

Por, ai sivjet fitoi dy herë ndaj PSG-së, Interit dhe Barcelonës. Në kampionat nuk ishte perfekt, por nuk ishte larg titullit. Në fillim mendova se mos bëhej fjalë për ndonjë shaka të 1 prillit.

Me siguri që do të ketë ndodhur diçka mes tij edhe Bayernit që mori atë vendim, pasi nuk ka shpjegim tjetër”, u shpreh Lothar Matthaus.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...