Ligue 1

Tuchel ka dyshime për portën, vjen replika e Buffon

Gigi Buffon nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën franceze te Paris Saint Germain. Legjenda italiane e portës është bërë protagonist I tre golave të pësuar në sfidën ndaj Arsenalit, teksa në njërin prej tyre ishte absolutisht fajtor.

Menjëherë pas takimit, trajneri gjerman i PSG-së, Thomas Tuchel hodhi dyshime mbi sigurinë e Buffon se do të luajë titullar, pasi tha se është një vendim që nuk e ka marrë akoma.

“Konkurrenca për këtë rol është shumë e fortë, por do të vendos shumë shpejt se cili do të jetë titullari. Do ta bëj kur të tre portierët që kam në dispozicion, të jenë 100% në formë, ndonëse do të më pëlqente t’ia ngarkoja trajnerit të portierit këtë përgjegjësi” deklaroi trajneri gjerman.

I menjëhershëm ishte edhe reagimi i Gigit, i cili theksoi se e mirëpret sfidën dhe se do të punojë maksimalisht për të merituar fanellën e titullarit të skuadrës franceze.

“Në 24 vite askush nuk më ka dhuruar asgjë. Kam qenë gjithmonë titullar sepse kam punuar shumë dhe sepse e kam merituar. Erdha te PSG-ja i bindur se kam ende mundësi të punoj shumë dhe të meritoj fanellën e titullarit”, deklaroi Buffon për mediat italiane.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency