Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Tuchel më ka një borxh, Nagelsmann do e falënderoj gjithmonë”

Drejtuesit e Bayern Munchen i kanë befasuar të gjithë me vendimin për t’u ndarë me Julian Nagelsmann. Edhe pse bavarezët ndodhën në garë për titullin kampion dhe janë kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, aventura e 35-vjeçarit ka marrë fund.

Nagelsmann do të zëvendësohet në stolin e kampionëve të Gjermanisë nga Thomas Tuchel. Joao Cancelo u surprizua nga ky ndryshim në stol, njësoj si të gjithë lojtarët dhe tifozët e Bayernit.

Sapo e mora vesh shkarkimin e Nagelsmann”, deklaroi 28-vjeçari pas fitores 4-0 të Portugalisë së tij ndaj Lihtenshtajnit, përballje që u zhbllokua nga goli i tij.

E di që nuk do e gjej aty kur të rikthehem te Bayerni, por e falënderoj për gjithçka. Tuchel? Kam humbur një finale të Champions League prej tij. Shpresoj që këtë vit të më bëjë ta fitoj me Bayernin”, u shpreh anësori i majtë.

Lexo edhe: 

Kampionët e Gjermanisë do të sfidojnë Manchester City – ish-ekipin e Cancelos – në çerekfinalet e Champions League. Nëse vjen kualifikimi, Bayerni do të gjente në gjysmëfinale fituesin e çiftit Real Madrid-Chelsea.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...