Ligue 1

Tuchel ndjen fundin dhe shpërthen ndaj lojtarëve: Në fushë ishin 11 individualistë

Paris Saint Germain nuk fiton prej dy javësh në kampionatin francez, pasi mbrëmjen e djeshme u ndal në barazim 2-2 përballë Bordeaux në “Parc des Princes”, ndërsa trajneri gjerman Thomas Tuchel nuk ka përdorur aspak diplomaci pas ndeshjes.

Numri një i pankinës së kryeqytetasve akuzoi të tijtë se janë shumë individualistë në fushë dhe se nuk bëjnë asgjë për të vrarë ndeshjet, ndërsa theksoi se barazimi ndaj Bordeaux ishte si një humbje për PSG-në.

“Unë e mbroj gjithmonë skuadrën time, por sot nuk mund ta bëj. Pjesa e parë shkoi mirë dhe bëmë çdo gjë mirë, por nuk arritëm të mbyllim ndeshjen. Në pjesën e dytë mungoi gjithçka, forca, efikasiteti, etj. Ishte më keq se ndaj Monacos, ndaj duhet të flasim pasi përgjegjësia është e jona. Nuk mund të fitojmë nëse në fushë shfaqemi si 11 individualistë, pasi në këtë sport duhet të japësh gjithmonë 140% për të fituar”, u shpreh Tuchel.

Megjithatë mediat franceze raportojnë se marrëdhëniet e trajnerit gjerman, përveçse me drejtuesit e klubit, janë prishur edhe me një pjesë të mirë të futbollistëve, ndaj nuk përjashtohet një shkarkim i mundshëm i tij, nëse PSG-ja do të dështojë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve në Manchester.

Pikërisht për këtë arsye, Leonardo ka intensifikuar kontaktet si me Massimiliano Allegrin, ashtu edhe me argjentinasin Mauricio Pocchetino, dy trajnerë të lirë prej më shumë se një viti dhe gati për t’u ulur në stolin e PSG-së.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency