Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tuchel: Ne i dimë pikat e forta të Leipzig, situata në renditje nuk është e lehtë

Trajneri i Bayern Munichut, Thomas Tuchel foli së fundmi për garën e titullit të Bundesliga,

Në konferencën e dhënë për mediet në prag të ndeshjes me RB Leipzig, Tuchel u shpreh se situatë nuk është aspak e lehtë, duke qenë se kryesojnë me vetëm një pikë diferencë nga Dortmund i vendit të dytë, ndërsa shtoi se duhet të fokusohen te vetja.

Lexo edhe: 

“Situata në tabelë nuk është e lehtë. Receta më e mirë është të fokusohemi tek ne. Ne kemi një kundërshtar të vështirë përpara. Ne duam të bëjmë një paraqitje e mirë, kjo është ajo që ka rëndësi, fitorja. Ne i dimë pikat e forta të Leipzig. Nëse duam të kontrollojmë lojën, është e rëndësishme të parandalojmë kundërsulmet para se të ndodhin.”-tha Tuchel.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...