Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tuchel në kërkim të një numri 6, synimi është braziliani i Man. United

Sipas gazetës gjermane “Kicker”, trajneri i Bayernit, Thomas Tuchel, ka si synim për sezonin e ardhshëm të nënshkruajë me brazilianin e Man. United, Casemiro.

Trajneri gjerman është impresionuar nga paraqitjet e 31-vjeçarit, i cili në sezonin e tij të parë me “Djajtë e Kuq” është shndërruar një lojtar kyç për trajnerin Ten Hag.

Lexo edhe:

Tuchel e konsideron ish-in e Realit si zëvendësuesin perfekt në rolin e Joshua Kimich, sepse Tuchel mendon se gjermani duhet të jetë pjesë e fazës sulmuese, me Casemiron që do të mbulonte repartin anën difensive.

Pasi kaloi 9 vite të shkëlqyera te Reali i Madridit, ku fitoi gjithçka, braziliani vendosi të ndryshojë ambient, duke kaluar te “Djahtë e Kuq” për shifrën e 70 milionë stërlinave.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...