Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tuchel në vend të Nagelsmann? Oliver Kahn shuan çdo dilemë

Bayern Munchen e nisi furishëm sezonin e ri duke shënuar 11 gola në dy sfidat e para ndaj Leipzigut (5-3) në finalen e Superkupës së Gjermanisë dhe Eintrachtit të Frankfurtit në javën e parë në Bundesliga, por takimet e radhës në kampionat kanë sjellë zhgënjim te tifozët.

Bavarezët nuk fitojnë prej katër ndeshjesh, teksa në fundjavë u mposhtën 1-0 në derbin ndaj Augsburgut, që siguroi pikët maksimale falë rrjetës së Mërgim Berishës. Ekipi i Julian Nagelsmann ka arritur vetëm tre fitore në shtatë javët e pare.

Mediet gjermane flasin për mundësinë e shkarkimit të Nagelsmann, me Thomas Tuchel që është gati të rikthehet në Bundesligë. Gjithsesi, Oliver Kahn i ka dalë në mbrojtje teknikut 35-vjeçar. “Ne nuk po shqyrtojmë asnjë trajner tjetër në këto momente.

Ne jemi plotësisht të bindur për aftësitë e Nagelsmann. Ama, ne duhet të rikthehemi në rrugën e sukseseve”, deklaroi CEO i kampionëve të Gjermanisë, që ndryshe nga kampionati po shkëlqejnë në Champions League, aty ku kanë fituar ndaj Interit dhe Barcelonës.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...