Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tuchel nis menjëherë punën për merkaton, i kërkon Bayern-it dy afrime

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann.

Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij në krye të bavarezëve, tekniku ka nisur punën për merkaton e verës.

Lexo edhe: 

Sipas raportimeve të medieve gjermane trajneri ka kërkuar blerjen e portierit Edouard Mendy dhe atë të mesfushorit Mateo Kovacic.

Të dy pjesë e Chelsea-t tashmë, janë trajnuar nga Tuchel pikërisht në radhët e “Bluve”.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...