Premier League

Tuchel, Pochetino apo Allegri? Manchester United kërkon pasuesin e Solskjaer

Drejtuesit e Manchester United, sipas medieve në Francë, po shohin mundësinë që Thomas Tuchel të zëvendësojë Ole Gunnar Solskjaer. Trajneri i Paris Saint-Germain u ka bërë përshtypje “shefave” të “Djajve të Kuq”, të cilët e shohin si pasardhësin e mundshëm të Solskjaer këtë verë, nëse norvegjezi do të shkarkohet.

Barcelona dhe Bayerni gjithashtu po mbajnë nën vëzhgim Tuchelin, pasi përballen me pasiguri për menaxherët aktualë të punësuar në klubet përkatëse.

Mauricio Pochettino dhe Massimiliano Allegri, të cilët aktualisht janë pa punë, gjithashtu janë përfolur për të marrë detyrën që aktualisht mban Solskjaer.

Pochettino u shkarkua nga Tottenhami më herët këtë sezon pas pesë vjetësh në këtë klub, ndërsa Allegri u largua nga Juventusi verën e kaluar, ku fitoi pesë tituj të Serisë A në po aq vite.

Pochettino e ka pranuar që do t’i pëlqente një kthim në Angli, madje edhe në të kaluarën është përfolur për të marrë postin e trajnerit të United.

“Për të qenë i sinqertë, do të doja të punoja në Premier League. Do të jetë e vështirë, e di, dhe tani për tani është një moment për të pritur dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë. Jam gati dhe pres një sfidë të re. Kam besim se sfida tjetër do të jetë fantastike.”

Allegri, ndërkohë, raportohet se ka një marrëveshje me një klub klub të shkëlqyeshëm anglez dhe shumë besojnë se është Manchester United.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency