Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tuchel pret një mbrojtës të majtë, Chelsea e gjen te PSG

Chelsea po kërkon për një mbrojtës të majtë në merkato. Ben Chilwell ka mbyllur sezonin si pasojë e një dëmtimi të rëndë dhe Thomas Tuchel i nevojitet një tjetër anësor.

Drejtuesit e “Bluve të Londrës” insistuan për rikthimin e parakohshëm të Emerson Palmierit. Lojtari i Italisë është huazuar për një sezon te Lyon, por klubi francez refuzoi kërkesën e ardhur nga Londra.

Në skenë ka dalë Layvin Kurzawa i PSG-së, i cili nuk bën pjesë në planet e Mauricio Pochettinos. 29-vjeçari mund të aktivizohet edhe në qendër të repartit defensiv.

Sky Sports shkruan se Chelsea po tenton ta marrë lojtarin francez në huazim deri në fund të sezonit. Tani pritet përgjigja e PSG-së, që kërkon ta shesë për të arkëtuar disa miliona.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...