Premier League

Tuchel shpërblehet për Champions-in, rinovon për dy sezone me Chelsea-n

Thomas Tuchel dhe Chelsea zgjasin bashkëpunim mes tyre. Tashmë është zyrtare, trajneri gjerman do të vazhdojë të drejtojë Blutë e Londrës edhe për dy sezone të tjera. Lajmi konfirmohet ne faqen zyrtare të klubit, teksa njoftojnë se tekniku gjerman do të qëndrojë në kryeqytet edhe për dy sezone të tjera.

Triumfi në finalen e Champions League ka qenë një shtysë me shumë për drejtuesit e klubit që t’ia besojnë sërish drejtimin e skuadrës Thomas Tuchel. Gjermani është shprehur për faqen e klubit tepër i lumtur që drejtuesit i radhën sërish atij besimin dhe se ai vetë është i kënaqur që është pjesë e kësaj skuadre.

Tuchel mori drejtimin e Bluve të Londrës në Janar, asokohe ekipi mbante vendin e 9 në klasifikim dhe në fund të Premier Leagues arriti të rrëmbente vendin e katërt. 30 ndeshje në total për Tuchel si trajner i Chelsea, me 19 fitore dhe vetëm 5 humbje si dhe vetëm 16 gola të pësuar, dhe gjithë këto suksese bënë të mundur që trajnerit gjerman t’i ofrohej rinovimi i kontratës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency