Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tuchel: Të gjithë duhet të luftojnë për këtë fanellë, Stuttgart kundërshtar i fortë

Bayern Munich do të luajë këtë të shtunë përballë Stuttgart-it, teksa në konferencën për shtyp, Tomas Tuchel theksoi se do të ketë disa ndryshime në formacion, por në fund dëshiron tri pikët.

Gjermani foli dhe për mungesat, teksa theksoi se Musiala pritet të kthehet të dielën në mënyrë që të përgatitet për Champions-in.

Lexo edhe: 

“Ndryshime në formacion? Ende se kam vendosur formacionin, por disa ndryshime mund të ketë. Por, kjo nuk na çliron nga përgjegjësia, ata që do të luajnë duhet të luftojnë dhe të tregojnë grintë në fushë. Ne presim një ndeshje emocionuese një sfidë të madhe. Ata kanë kaluar nga mbijetesa te Champions League. Mungesat? Matthijs de Ligt dhe Jamal Musiala nuk do të jenë në skuadër. Plani është që ai të kthehet në stërvitje të dielën, pastaj kemi tre ditë kohë që të mendojmë për Real Madrid” – tha Tuchel.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...