Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Tudor i “dashuruar” me Sanchez: Alieni i pestë në futboll, Marseille është ndryshe me të

Alexis Sanchez ka qenë një nga pikat e forta të Marseilles së Igor Tudor dhe trajneri kroat shpreson se ai do të rinovojë kontratën, e cila skadon në qershor.

Në konferencën për shtyp, të dhënë në prag të ndeshjes me Angers, tekniku foli me superlativa për sulmuesin ndërsa theksoi se është “alieni” i pestë në botën e futbollit.

Lexo edhe: 

“Ai është një lojtar kyç për ne. Është një tjetër Marseille me dhe një tjetër Marseille pa Alexis Sanchez. Ai është një lojtar i një niveli tjetër. Ai është person shumë normal, shumë i përulur dhe nuk sillet si yll. Pas alienëve si Messi, Ronaldo, Haaland dhe Mbappe, vjen ai. Ai është një lojtar i pazëvendësueshëm. Kur nuk është aty, e ndjen.”-tha Tudor.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...